Wirtualna rzeczywistość warta 80 miliardów dolarów

Żyjemy w świecie pełnym technologii. Nie jest dla nas żadną nowością, że wszyscy mamy telefony z doskonałymi aparatami oraz wszelkiemu udogodnieniami. Mamy coraz większe oczekiwania względem wszelkich sprzętów, które znacznie ułatwiają nam życie i sprawiają, że możemy robić znacznie więcej rzeczy na raz, a wkładając w to dużo mniej wysiłku. May coraz więcej nowości technologicznych, które kiedyś, czyli kilka lat temu wydawały nam się nieosiągalne i wpisywane były w jakieś przynajmniej 50 lat do przodu.

Dzisiaj jednak widzimy jak szybko się wszytko rozwija. Już teraz nie musimy wychodzić z domu praktycznie w ogóle i bez niczyjej pomocy bez problemu sobie poradzimy, wystarczy że będziemy mieć dostęp do Internetu. Niedługo dojdzie na pewno do tego, że nie będziemy musieli nawet podnosić się z fotela i wszystko będzie podstawiane nam pod nos. Czeka nas również wirtualna rzeczywistość.

Wszechobecna nowoczesność

Na pewno słyszałeś o systemach wirtualnej rzeczywistości. Nie są one nowością, ponieważ na rynku pojawiły się one już 20 lat temu. Od tamtej pory pojawiły się przewidywania, że VR będzie doskonałą i podstawową formą dla komunikacji użytkownika z Internetem. Jednak musiało minąć naprawdę sporo czasu zanim wymyślona technologia stała się na tyle przyzwoita cenowo oraz zaawansowana, aby mogła trafić na rynek. Tegoroczne tarci CES, które obyły się w Las Vegas, pokazały nam, że wirtualna rzeczywistość jest w grupie technologii najważniejszych jaką wykorzystywać będą producenci technologii. Hale targowe zostały zdominowane przez systemy VR. Mogliśmy zobaczyć i wypróbować mnóstwo rodzajów i wersji hełmów, okularów czy też oprogramowania do nich. Systemy które dominują pochodzą jednak od tych, którzy na rynku IT mają duże znaczenie czyli Samsung, Facebook, Sony , HTC czy Google. Najbardziej popularnym hełmem na CES był Samsung Gear VR. Jego cena jest bardzo atrakcyjna i przystępna dla większości, ponieważ na allegro dostaniemy go już za 300 zł.  Konfiguracja jest łatwa i ukazuje nam doskonałą wirtualną rzeczywistość. Podobną furorę zrobiły kartonowe okulary VR Google Cardboard. Produkują już je setki producentów we wszelkich odmianach. Google jednak sam udostępnił za darmo jak takowe okulary możemy zrobić.