Kolejna aplikacja odpowiedzią na czasy inwigilacji - WhatsApp

Żyjemy w czasach, którymi rządzi technologia. Tak jest w każdym zakątki naszego kraju oraz tych rozwiniętych. Co więcej, wcale nam to nie przeszkadza. Jet wręcz przeciwnie. Jesteśmy silnie uzależnieni od wszystkich uradzeń które ułatwiają nam życie. Nie potrafimy funkcjonować bez komputerów, laptopów, telefonów, a nawet zwykłej lodówki czy kuchenki mikrofalowej. A co się dzieje kiedy nagle zabraknie prądu w jakiejś miejscowości? Wszyscy się nudzą i wychodzą na dwór.

Niestety, w XXI wieku jesteśmy tak otoczeni wszelkimi technologicznymi wynalazkami, że nie jesteśmy w stanie się przed nimi bronić. Niewiele osób ma to jednak za złe i większość z ogromną radością z tego korzysta. Jednak ci którzy tego nie robią nawet mimowolnie korzystają z technologii. Jest to oczywiście wielki sukces, że możemy zamawiać wszystko przez Internet i nie musimy nawet ruszać się z domu. Mamy telefony, które służą nam jako małe komputery i doskonale sobie z tym radzą. Są jednak także takie urządzenia, które zbierają o nas informacje i są to uwielbiane przez nas telefony, komputery, tablety i wszystkie te sprzęty, które mają dostęp do Internetu. Niestety, w dzisiejszych czasach nie da się być anonimowym. Wszędzie pozostawiamy po sobie ślady, które kiedyś ktoś może wykorzystać przeciwko nam.

Epoka komunikatorów

Z pewnością zauważyłeś, że mnóstwo ludzi korzysta z wszelkiej maści komunikatorów. Nie jest to dla nas nic nowego.  Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na każdym kroku jest on kontrolowany. Coraz większa liczba rządów, chce na każdym koku prowadzić inwigilację obywateli pod każdym aspektem życia. Coraz bardziej popularne stają się więc te technologia, które pozwalają na komunikację w sieci ze świadomościom bezpieczeństwa. Twórcy komunikatora WhatsApp, także postanowili taką opcję swoim użytkownikom zapewnić, którzy oferują szyfrowanie danych jakie są przekazywane .  Wszyscy, którzy mają świadomość tego jakie zagrożenia nich w sieci pod względem braku prywatności aplikację WhatsApp, obdarzą większym zaufaniem podobnie jak miało to miejsce w przypadku Signal. Twórcy obu aplikacji przy współpracy wprowadzili naprawdę ciekawe zmiany. Jedną z nich jest wykorzystanie protokołu „end-to-end”. Polega to na tym, że wszelkie wiadomości, jakie wymienione zostały przez Ciebie są szyfrowane i dostęp d nich masz tylko ty i osoba z którą korespondowałeś poprzez specjalny klucz. Szyfrowane są nie tylko wiadomości, ale także wszelkie multimedia.