Najlepsze aplikacje roku 2015 na Androida część 1

Masz telefon? Jeśli tak, to na pewno nie jest to dawny telefon, który miał klawisze i słaby aparat oraz brak ekranu dotykowego. Dzisiaj, bardzo mały procent używa jeszcze takiego sprzętu. Są to zwykle osoby starsze, które nowymi technologiami nie potrafią się posługiwać. Jednak coraz częściej spotykamy także takich ludzi, którzy zaczynają naukę na smartphonach i idzie im to całkiem nieźle.

Technologia zaczyna przejmować kontrolę nad wszystkim co robimy. Nie jest to oczywiście nic złego, ponieważ znacznie ułatwia nam życie i każde codzienne czynności. Telefony są wyposażone we wszelkie funkcje, które kiedyś miały tylko odrębne rzeczy jak np. aparat czy kalkulator itp. Nie musimy nic ze sobą nosić oprócz telefonu. Dochodzi do tego, że możemy nim także płacić, a więc jest naszym portfelem. W naszych smartphonach mamy tyle ciekawych funkcji, że idąc do sklepu nie musimy sami robić listy zakupów, zastanawia się ile co ma kalorii oraz jaką ma cenę jeśli akurat nie jest naklejona etykietka. Jest to praktyczne i bardzo wygodne. Mamy możliwość porozumiewania się ze wszystkim znajomymi, nawet jeśli są oni bardzo daleko. Ciągle są tworzone nowe aplikacje, które dają nam jeszcze więcej możliwości. Przyjrzyjmy się tym dla systemu Android.

Gallery Doctor – w czasach kiedy media społecznościowe odgrywają tak dużą rolę w naszym życiu, potrzebujemy czegoś, co uporządkuje nasze zdjęcia, których zwykle mamy mnóstwo. Dlatego przyda się ta aplikacja każdemu, kto nie wie jakie zdjęcia ma wyrzucić z galerii. Jest to aplikacja, która segreguje nasze zdjęcia i podpowiada które powinniśmy usunąć.

iTranslate Voice – aplikacja dla tych, którzy lubią podróżować lub po prostu znaleźli się w obcym kraju. Dzięki niej, będziesz mógł się bez problemu porozumieć w obcym jeżyku. Mówiąc po polsku, z głośnika będziesz mógł usłyszeć to samo zdanie ale w obcym języku.

EyeEm – wbrew pozorom, to nie tylko filry do fotek. W aplikacji znajdziemy także konkursy w różnych tematycznych kategoriach. Nasze zdjęcia mogą zostać zaprezentowane przed jury.

Headspace – gadżet dla kogoś, kto chce się uspokoić i wyciszyć. Aplikacja będzie przez dziesięć dni uczyć skupienia i uwagi. Doskonała dla tych, którzy są wiecznie zabiegani i chcą nieco odpocząć.

SafeKiddo – jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swoich dzieci w sieci, to ta aplikacja jest dla Ciebie. Już najmłodsze dzieci są narażone na nieodpowiednie dla nich strony i treści, przemoc i wulgaryzm. Aplikacja chroni pociechy wiec powinni ją posiadać wszyscy rodzice, którzy kupują smartphone dla dziecka lub tablet.